Yardim

ok iyi bir fikrim var, az veya çok geliştirme de yapabiliyorum ama Mobil Uygulama geliştirme konusunda bilgim yok diyorsanız siz önerebileceğimiz adresleri incelemenizi öneriyoruz.

Yarışmaya katılabileceğiniz platform üreticilerinin kendi kaynakları:

Android: http://developer.android.com/guide/index.html
RIM Blackberry: http://na.blackberry.com/eng/developers/
Iphone:http://developer.apple.com/iphone/index.action
Java : http://java.sun.com/javame/index.jsp
Symbian: http://developer.symbian.org/
Windows Mobile: http://msdn.microsoft.com/en-us/windowsmobile/default.aspx

Cihaz üreticilerine ait web sayfalarında, yukarıdaki ortamlarda çalışan terminal simülatörleri bulunabilir. Geliştirdiğiniz yazılımları bu ortamlarda test edebilirsiniz. Tüm özellikleri ile çalışan uygulamalar size yarışmada avantaj sağlayacaktır.

yazarbozar.com :
turkcell teknoloji, turkcell ve iş ortaklarımız çalışanlarının, mobil platformlarda uygulama geliştirme konularında türkçe yazılarını bulabileceğiniz blog adresimiz. www.yazarbozar.com

Mobinex© Smartface Platformu:
Smartface Platform, üzerinde sürükle – bırak yapısıyla kolay ve hızlı şekilde geliştirilen bir mobil uygulamanın, çeşitli mobil işletim sistemlerini destekleyen farklı marka ve modeldeki cihazlarda çalışmasını, dağıtılmasını ve güncellenmesini sağlayan bir yazılım ortamıdır. Smartface Platform, başlıca “Designer” ve “Server” birimlerinden oluşur ve bugün için Symbian (S60), Java (J2ME) ve BlackBerry ortamlarında kullanıcıdan bağımsız olarak uygulama geliştirmeye, güncellemeye ve dağıtmaya olanak sağlar.
Smartface Platform, Mobinex ve iş ortağı yazılımevleri sayesinde geliştirilen mobil uygulamaları, Türkiye’de başta Turkcell olmak üzere, çeşitli ülkelerdeki GSM operatörleri, medya ve servis sağlayıcı firmaları tarafından başarıyla kullanılmaktadır. http://www.mobinex.biz/smartface-platform.html

Smartface Platformu hakkında, Nisan ayının ilk günlerinde ücretsiz eğitim almak istiyorsanız: support( @ )mobinex.biz adresine CV niz ile birlikte email atmanızı rica ediyoruz. Talepler sonrasında eposta adresine email ile geri dönüş yapacağız.

Smartface Designer indirmek için   http://www.mobinex.biz      Destek Sitesi için:  http://support.mobinex.biz
Sorularınız için: support( @ )mobinex.biz

Phonsai :
Phonsai kodlama bilginiz olmadan mobil uygulamalar üretebileceğiniz web tabanlı bir mobil uygulama geliştirme platformdur. Kurulum gerektirmez. Phonsai kullanarak oluşturduğunuz mobil uygulamalar Java destekli tüm cep telefonlarını desteklemektedir. (Yaklaşık 1400 telefon). İstediğiniz içerikleri (metin, resim, menü, web bağlantısı, telefon araması vb) sürükle bırak veya kopya yapıştır yaparak mobil uygulamanıza taşıyabilirsiniz. Phonsai ile yapmış olduğunuz uygulamanın her aşamasında önizleme yapabilir, tasarımın farklı telefonlarda nasıl görüneceğini test edebilirsiniz.
http://www.phonsai.com

Yarışma ile ilgili soru ve görüşlerinizi uygulamalaryarisiyor( @ )turkcell.com.tr adresine atabilirsiniz.